Masaüstü radyo dinleme programı 2019, TR Radyo‘nun, zamanının büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiren kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine sunmuş olduğu, bilgisayarı yormayan, kasmayan, kullanımı kolay bir radyo dinleme programı. Radyo dinlemek istiyorum dediği halde bilgisayar kullanım seviyesi yeterli olmayan pek çok Windows kullanıcısı için de oldukça pratik.

Masa başında çalışan ve kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven insanlar aslında müzik dinlemenin müptelası olan kişiler. Amaçları çalışırken sıkılmamak, ama bir yandan da dikkatlerini dağıtan radyoları dinlememeleri gerekiyor. Pek çok radyoda, dinleyicinin ilgisini çeken reklamlar yayınlanıyor. Çalışan bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi, radyodan gelen sesin ne dediğini anlamak için, istem dışı dahi olsa işini bırakabiliyor ve dinlemekte olduğu radyonun yayınladığı reklama kulak kabartıyor.

Masaüstü radyo dinleme programı 2019’u dinleyicilerine sunan TR Radyo’nun ise yayınlarında tek bir reklam dahi yok. Dolayısı ile hem radyo dinlemek istiyorum; hem de çalışacağım ama dikkatim dağılmasın diyen bir kişi istem dışı bir şekilde işini bırakmak durumunda kalmıyor. Buna ek olarak dinleyicilerinin dikkatini dağıtabileceği düşüncesi ile anonslara da çok fazla yer vermiyor TR Radyo.

Kesintisiz canlı radyo dinleyicisinin ne istediğini bilen TR Radyo, masaüstü radyo dinleme programı 2019’da da sadece dinleyici isteklerine yönleniyor ve bu noktada çok sade ve kullanımı kolay bir radyo dinleme programı koyuyor ortaya. Peki kullanımı kolay bir radyo dinleme programı olan TR Radyo masaüstü radyo dinleme programı 2019’da neler var?

TR Radyo tarafından kesintisiz canlı radyo dinleyicilerinin kullanımına sunulan masaüstü radyo dinleme programı 2019’da radyo dinlemek istiyorum diyenlerin olmazsa olmazı bir player en üstte yer alıyor. Bu player sayesinde radyonun sesini kısıp açabilmeniz ya da istediğiniz zaman radyoyu durdurup kapatabileceğiniz ve sonra da tekrar başlatabileceğiniz butonlar yer alıyor. Hemen altında ise istemiş olduğunuz şarkıyı yayındaki DJ’lere ulaştırabileceğiniz bir istek hattı formu bulunuyor.

Radyo dinleme programının içerisinde çok fazla şey olmaması, onun bilgisayarı kasmaması ve yormaması anlamına geliyor ki zaten bir radyo dinleyicisinin istediği de genellikle budur. Bilgisayarını açtığında TR Radyo’nun masaüstü radyo dinleme programı 2019’u açan bir kişi, herhangi bir nedenle radyo için bir başka şey yapma gereği duymaz. Onun için gerekli olan kesintisiz canlı radyo dinleyebilmek ve istek istemektir. Sizin de istediğiniz bunlarsa, TR Radyo masaüstü radyo dinleme programı 2019 tam size göre…