TR Radyo’da 90lar Dinle

Kesintisiz canlı radyo dinleyicilerinin büyük bir çoğunluğu 90lar dinlemeye, tabiri caizse bayılmakta. Online radyo dinleyicileri, günümüz şarkılarını her zaman dinleyebileceklerinin farkındalar. Ancak 90lar dinlemenin bir ayrıcalık olduğunu da düşünmüyor değiller. Ki bu durumun farkında olan DJ’lerin bazıları yayın formatlarını sadece buna göre de belirleyebilmekteler. Şöyle bir düşünün: haftanın 7 günü ve 24 saat kesintisiz canlı radyo yayını yapan bir adreste, 90lar dinlemek, hatta belki de senelerdir hiç duymadığınız bir şarkıyı duymak nasıl olurdu?

90lar dinlerken muhtemelen, yaşınız 30’un üstünde ise hatta 40’lı yaşlara yakınsa, muhtemelen gözünüzün önüne bazı anılar gelecektir. Örneğin, Gökhan Kırdar’ın Yerine Sevemem isimli şarkısını anne – babanıza armağan etmiş olabilirsiniz. Belki bir evlilik yıldönümlerini, radyodan istediğiniz şarkı ile onlara sürpriz yaparak kutlamak istemiştiniz.

Belki Yonca Evcimik’in Abone şarkısı, belki İzel Çelik Ercan’ın Ara Ara şarkısı, sizin de çocukluğunuza dokunmakta idi. Tarkan’ın Selam Ver isimli çalışması da 90lar dinleyicisi tarafından çok seviliyor olabilir; ama Unutmamalı’nın sizde yarattığı izlenimi şöyle bir hatırlamanızı önerebiliriz.

Soner Arıca’dan Deniz Gözlüm dinlemek, Serdar Ortaç’tan Karabiberim’i online radyo dinlerken duymak kötü mü olurdu? TR Radyo olarak sizlere olabildiğince 90lar dinletmeye özen gösteriyoruz. Aslında sizlerin istek parçalarında da zaten bu şarkıları görmek ve yayınlarımıza da buna göre yön vermek oldukça kolay oluyor. Zaman zaman MayheM arkadaşımız gibi: “Formatımı çalmışsın” serzenişlerine maruz kalsam da, benim de yayınlarımda sık sık 90lar dinleyebiliyorsunuz.

TR Radyo arşivinde de, online radyo dinlerken sık sık 90lar müzikleri ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Çünkü bu şarkılar hala çok seviliyor. Hala çocuklarımız, Abone’yi ezbere biliyor. Kısacası, ne 90lar, ne 80ler hiç bir zaman ölmeyecek. O halde, hepimize keyifli dinlemeler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*