Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu 2021 yılında da her yıl olduğu gibi merak ediliyor. Radyo dinle aramasını Google ya da diğer arama motorları üzerinden yapan kullanıcılar elbette çok sayıda sonuç ile karşılaşıyor. Bu radyolar arasından, Türkiye’nin en çok dinlenen radyosunu bulup onu dinlemek isteyenlerin yüzdesi de oldukça yüksek. Bu bilgi dahilinde TRT Radyo Dairesi Başkanlığı, toplamda 3521 kişinin katıldığı ve koordinatörlüğünü Gazi Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği, toplamda 29 üniversitenin katılımı ile gerçekleşen bir anket düzenledi.

Türkiye’nin En Çok Dinlenen Radyosu

Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu 2021 yılında da bundan önceki yıllarda olduğu gibi TRT FM oldu. Yapılan anketin sonucuna göre, Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu TRT FM başta olmak üzere diğer radyolar en çok evde dinleniyor ve radyo dinlemeyi ev ortamında gerçekleştiren dinleyici oranı oldukça yüksek olup %49olarak göze çarpıyor.

Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu ya da diğer radyoları araçlarında dinleyen kesim ise %29. Bunu iş yerinde radyo dinleme alışkanlığı bulunan %22’lik kesim takip ediyor. İş yerinde radyo dinleyenlerin ise şöyle bir alışkanlığı var. Onlar daha çok reklamsız radyo dinlemek ya da kesintisiz canlı radyo dinlemek istiyor. Bu noktada haklılar da. Çünkü gerek reklam, gerekse de anonslar onların çalışırken dikkatlerinin dağılmasına sebep olabiliyor. Tam da bu noktada TR Radyo, radyo dinle araması yapan çalışan kesim tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek şekilde programlanmış durumda. Sadece çalışanları düşünerek gündüz saatlerinde TR Radyo’da olabildiğince müzik yayınları yapılmakta.

Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu 2021 listesini Top 10 şeklinde sıralamak istediğimizde,bu listede hangi radyonun ne kadar fazla kesim tarafından dinlendiğini şu şekilde ifade edebiliriz…

TRT FM: %37.1
Kral FM: %33.7
Süper FM: %14.9
Alem FM: %13.7
Radyo 1: %13.5
Power Türk: %11.4
Best FM: %10.5
Radyo D: %9.4
Show Radyo: %9.1
Power FM: %8.2.

Radyo Dinle

Türkiye’nin en çok dinlenen radyosu 2021 araması sonucunda karşınıza TRT FM’in çıkmasına karşın, eğer çalışıyorsanız ve radyo dinlerken anons ya da reklamları en azından gündüz saatlerinde duymak istemiyorsanız, mutlaka TR Radyo’yu da denemelisiniz.

TR Radyo internet radyosu olması dolayısı ile arabanızın radyosundan dinleyemeyeceğiniz bir radyo olmasına karşın, telefonunuzdan Android radyo uygulamasını açıp, aracınızın radyosuna bağlayabilir ve sesi rahatlıkla dışarı vererek dinleyebilirsiniz.

Bilgisayarlarınızdan da tıpkı telefonlarınızda olduğu gibi rahatlıkla erişim sağlayabileceğiniz TR Radyo, radyo dinle alışkanlığı bulunan her dinleyici için bulunmaz bir fırsat niteliğindedir.