Ücretsiz Radyo Dinlemek Çok Kolay

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Ücretsiz radyo dinlemek istiyorsanız, bizim size bir kaç önerimiz olacak. Her şeyin öncesinde TR Radyo’nun, radyo dinlemeyi sevenler için çok çeşitli radyo dinleme yöntemlerine sahip olduğunu belirtelim. Dolayısı ile radyo dinlemek için ekstra bir program ya da uygulama yüklemenize gerek kalmadan, elinizde bulunan alternatiflerle de ücretsiz radyo dinleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz radyo dinlemek için tercih edebileceğiniz ilk alternatif, bilgisayar, telefon ve tablet… gibi her cihazda kullanabileceğiniz web tarayıcıları. Firefox, Chrome, Safari ya da akıllı telefonunuzun kendi browserini kullanmanızın bir önemi yok. Adres satırına www.trradyo.com yazmanız halinde, karşınıza gelecek olan sitede hemen play butonuna basabilir ve radyo dinlemeye başlayabilirsiniz.

Aslında web sitemize giriş yapmanız halinde karşınıza, radyo dinleme yöntemlerinin tamamı da çıkmış olacaktır. Android radyo uygulaması, masaüstü radyo dinleme programı, Winamp, MediaPlayer, RealPlayer, VLC Player… gibi alternatiflerden istediğiniz herhangi birinin üzerine tıklayarak, ücretsiz radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Bilgisayarınız için, elinizde bulunan programın logosuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak akıllı telefon kullanıcısı iseniz yapmanız gereken Android radyo uygulamasını indirmektir. Diğer yöntemlerle onun kadar rahat radyo dinleme keyfi yaşayamazsınız.

Winamp, hepimizin belki de kullanmayı öğrendiği ilk bilgisayar programıdır. Günümüzde kullanımı eskisi kadar yaygın olmasa da, ücretsiz radyo dinlemek için denenebilecek en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Eğer bilgisayarınızda Winamp yüklü ise açıp, sol üst köşede yer alan File butonuna tıklayabilir ve ardından da Open URL butonuna basabilirsiniz. Sonrasında karşınıza çıkan satıra
http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls
yukarıda vermiş olduğumuz adresi kopyalayıp yapıştırarak OK butonuna basıp radyo dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bilgisayarda radyo dinlemenin bir diğer yolu da masaüstü radyo dinleme programını kullanmaktır. Bu program sayesinde sadece radyo dinlemekle kalmaz, istemiş olduğunuz şarkıyı da yayındaki DJ’imize ulaştırarak dinleyebilirsiniz.

İsteklerinizi web sitemiz haricinde ulaştırabileceğiniz bir diğer yöntem de Android radyo uygulamasıdır. Uygulama içerisinde ücretsiz radyo dinlemekle ya da istek göndermekle kalmaz; aynı zamanda yayın akışını görebilir ve TR Radyo’nun sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz. Radyomuz, sizin için tüm detayların en ince ayrıntılarını düşünmüş durumdadır. Keyifli dinlemeler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*