Ücretsiz radyo dinlemek, günümüz koşullarında imkansız denecek kadar zor gibi görünse de, aslında durum hiç de sanıldığı gibi değil. Su bedava olmasa da havanın hala bedava olduğu günümüzde, ücretsiz radyo dinlemek de mümkün; hem de Android radyo uygulaması ve masaüstü radyo dinleme programı ile birlikte ayrıca radyo dinlemek için bir sitemiz de var. Adımız TR Radyo…Biz, reklamsız radyo dinlemek isteyenlerin de imdadına yetişiyoruz.

Yayın hayatına 2015 yılında farklı bir isimle başlamış olsak da, 2017 yılı itibari ile TR Radyo olarak devam ettik. İlk zamanlar sadece radyo dinlemek için bir site olarak başladık. Hemen sonrasında ise Android radyo uygulaması ile Google Play Store’deki yerimizi aldık. Uygulama bize göre Android için en iyi radyo uygulaması idi. Ancak durmadık. 2018 yılında masaüstü radyo dinleme programını hayata geçirdik. Program içerisinde ilk olarak, ücretsiz radyo dinlemek isteyen siz değerli dinleyicilerimize sohbet etme olanağını da sunduk. Ancak kısa zaman sonrasında masaüstü radyo dinleme programını sadece player ve istek hattından oluşturarak, reklamsız radyo dinlerken, bilgisayarınızı yorup kasmamaya karar verdik.

Türkçe pop ağırlıklı ve müzik severlerin dinlemesine odaklı olarak sürdürmekte olduğumuz yayınlarımıza 2019 yılı Eylül ayı itibari ile düzenli yayın akışımızla devam ettik. Bu arada pek çok değerli ismi radyomuzda konuk olarak ağırladık. Konuklarımızı dinleyenlerin dikkatini çeken şey bize oldukça ilginç geldi: “Yayınınız reklamsız ve çok akıcı” dediler. Biz şaşırdık. Bize göre olması gereken zaten buydu. Ama düşündük ki: insanlar haklıydı; reklamsız radyo dinlemek isteyenler artık aradıklarını çok zor buluyorlardı.

Tam bu sırada dikkatimizi çeken başka bir detay daha oldu. Android radyo uygulamasının yenilenmesi gerekiyordu. Çünkü akıllı telefonlar sürekli değişiyor; Android işletim sistemi sürekli güncelleniyordu. Durumun bir ihtiyaç halini aldığını düşündük ve Android için en iyi radyo uygulamasını güncelleyip daha iyi olmasını sağladık. Peki şimdi hangi aşamadayız; neler yapıyoruz?

Her şeyin öncesinde yine ve hala Türkçe pop ağırlıklı ve müzik severler için müzik dinlemeye odaklı yayınlarımız sürüyor. Ancak düzenli olarak canlı yayınlarımız da devam ediyor. Ve bu yayınlarda hayatın içinden çok değerli konuklarımızı ağırlamayı sürdürüyor; her dinleyicimizin ilgi alanlarına hitap etmeye çalışıyoruz. Bu aşamada radyo dinlemek için bir sitemiz, Android için en iyi radyo uygulaması olduğunu söyleyebileceğimiz Android radyo uygulaması ve masaüstü radyo dinleme programımız mevcut. Kaliteyi ön planda tutuyor ve TR Radyo dinleyicilerinin istek ve ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Bu aşamada her öneriye ve eleştiriye de açığız. Bizi iyiye ve daha güzele götürecek her eleştiri, bizim için eleştiri değil; fırsat niteliğindedir. Dolayısı ile birlikte yürümeyi istediğimiz bu yolda siz değerli dinleyicilerimizin övgülerini değil, öneri ve yapıcı eleştirilerini bekliyoruz. Unutmayın: Siz bizim için değerlisiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.