Radyo dinlemek istiyorum şeklindeki bir talebin, radyo dinlemeyi sevenler tarafından karşılıksız kalması günümüz koşullarında imkansız denebilecek kadar zor bir durumdur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, ücretsiz radyo dinlemek her yerde ve her zaman oldukça kolay bir hal almış bulunmaktadır. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların kullanımı ile radyo dinlemek artık oldukça kolay.

Radyo dinlemek istiyorum dediğiniz zamanlarda ücretsiz radyo dinlemek için genellikle ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısına sahip olan bilgisayar ya da akıllı telefonunuzla veya tabletinizle web radyoları kolay bir şekilde dinleme şansına sahip olabilirsiniz. Web radyoları yani internet radyoları, ücretsiz radyo dinlemek için en iyi alternatifiniz olacaktır. Çünkü bu radyolar, siz kendilerini dinlerken sizin üzerinizden kazanç elde etmezler.

Ancak bir de frekanslı radyolar bulunmaktadır ki onlar da radyo dinlemek istiyorum diyen değerli radyo dinleyicileri için ücretsiz radyo dinleme olanağı sunarlar; ancak bu radyoların giderleri çok yüksek olduğu için gelir elde etmek zorunlulukları vardır. Bu geliri de reklamlardan elde ederler. Yani radyo dinlerken reklam dinler ve o radyolara kazanç sağlamış olursunuz.

Reklam yayınlayan bir radyoda sürekli müzik dinleme şansına sahip olmaz, arada telefon ve adres bilgileri de duyarsınız ki bu durum genellikle dinleyicilerin dikkatlerinin dağılmasına neden olmaktadır. Eğer çalışıyorsanız, ya da öğrenciyseniz, bu durum odaklanma problemleri yaşamanızın önemli bir nedeni olacağı için tercih etmek istemeyeceğiniz bir şeydir diye düşünüyoruz.

Radyo dinlemek istiyorum ama ücretsiz radyo dinlemek istiyorum dediğiniz noktada TR Radyo, web radyoları arasında yer almakla birlikte size yeter. Masaüstü radyo dinleme programının yanında, Android radyo uygulaması ile ve ekli olduğu diğer platformlarla dinleyicilerine her yerden ulaşmayı hedefleyen TR Radyo, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda dinlenebilme olanağına sahiptir.

Sadece reklam değil; çok fazla anonsa da yer vermeyen TR Radyo, anonslu yayınlarını akşam saatlerinde gerçekleştirmesi dolayısı ile çalışanların ya da öğrencilerin dikkatinin dağılmasına engel olmaktadır. Türkçe pop ve fantazi müzik tarzlarında yayın yapan TR Radyo, hem radyo dinlemek istiyorum; hem de ücretsiz radyo dinlemek istiyorum diyen radyo dinleyicilerinin imdadına koşmaktadır.