Kesintisiz canlı radyo dinle aramasını yapıyorsanız bir kaç işten birini yapıyorsunuz demektir. Ya masa başı bir işte çalışıyorsunuz. Ya bir öğrencisiniz. Ya da en ağır işçi sınıfında değerlendirilen, müzik dinlemeyi seven bir ev hanımısınız. Ve radyonuz sürekli açık olsun istiyorsunız. Emin olun TR Radyo bu noktada sizi tatmin edecek kadar iyi Türkçe pop müzik yayını yapıyor.

Tam da bu noktada, eğer bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınız varsa Winamp kullanabilirsiniz. Radyomuzun, bilgisayarlarda çok rahat kullanımı olan bir kesintisiz radyo dinleme programı bulunuyor. Ve bu programı kullanmanız halinde radyomuzun web sitesine girmenize gerek kalmıyor. Ancak Winamp’ın bazı avantajları var.

Örneğin siz Winamptan nasıl radyo dinlenir sorusunun yanıtını öğrenirseniz ve sonra da TR Radyo dinlerseniz, yayında kesinti olsa dahi yeniden açmak için hiç bir çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Bunun en canlı örneğini yaşayan dinleyicilerimiz var. Onları, dinleyici panelimize baktığımızda görebiliyoruz.

Radyomuzu Winamp üzerinden, kesintisiz olarak dinliyorlar. Ve bazen radyolarını 200 saat kapatmadıklarına şahit olabiliyoruz. Bu bize iki farklı şey gösteriyor.

1_ TR Radyo ile kesintisiz canlı radyo dinle aramasında tam sonuç alırsınız. Çünkü yayınlarımız günlerce hiç kesintiye uğramaz.

2_ Winamp, radyo dinle aramanızda size yol arkadaşlığı edebilecek en başarılı programlar arasında yer almaktadır. Bilinen en eski programlardan olduğunu da söyleyebiliriz.

Winamp ile kesintisiz canlı radyo dinle aramasının başka bir avantajı daha var. Dinlemek istediğiniz radyoyu çalma listesine bir kere eklemeniz yeterli oluyor. Sonrasında listeden o radyoya çift tıklayarak ulaşabiliyorsunuz. Ancak diğer yöntemlerde, kesintisiz canlı radyo dinleme programı hariç, web siteye mutlaka giriş yapmanız gerekiyor.

Ancak siz bazen işten, bazen dersten zaman bulup, radyoyu açma şansını elde edemeyebilirsiniz. Bazen ise belki yemek yaparken radyo dinlemek isteyeceksiniz. Ancak Winamp ile bunu yapabilmek gerçekten de çok kolay. Peki Winamptan nasıl radyo dinlenir? Hemen anlatmauya başlayalım.

Winamptan Nasıl Radyo Dinlenir?

Winamptan nasıl radyo dinlenir sorusunun bir kaç farklı yanıtı var. Aslında bunların hepsini uygulaması oldukça kolay. Fakat sizin için daha kolay olanın hangisi olacağına karar vermesi gereken yine sizsiniz. O halde biz anlatalım; siz seçimi kafanıza göre yapın.

1) http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls adresine tıklayın. Sonrasında hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan, bilgisayarınızda Winamp yüklü ise online radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Winamp yüklü değilse, onu bir indirme sitesinden rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

2) Bilgisayarınızda Winamp’ı açın ve Çalma Listesi’ne ulaşarak Ekle butonuna tıklayın. Ardından da URL Ekle’ye tıklayın. Buraya, Winamptan radyo dinleme URL’si olan http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls adresini yapıştırın. Alttaki Aç butonuna tıklamanız halinde TR Radyo’yu dinlemeye başlayabilirsiniz.

3) Bir Metin Belgesi; Not Defteri açın. Ve içerisine şu kodu ekleyin.

“NumberOfEntries=1
File1=http://radyo.trradyo.com:9982/”

Farklı Kaydet diyerek, TRRadyo.pls şeklinde isimlendirin.

Ardından Winamp’ı açıp, hazırlamış olduğunuz Metin Belgesi’ni tutup Çalma Listesi’nin içerisine atın. Sonrasında Winamptan radyo dinlemeye başlamış olacaksınız. Bilgisayar kullanma konusunda çok iyi değilseniz, bu yöntemi seçmenizi önermiyoruz.

Kesintisiz Canlı Radyo Dinle Winamp  İle

Kesintisiz canlı radyo dinle işlemini Winamp ile yapacaksanız, bilmeniz gereken tek bir önemli konu var… Çalma listeniz, sizin radyoyu açmanız ve dinlemeye başlamanız ile birlikte silinecektir. Dolayısı ile bir radyo, bir müzik listesi dinliyorsanız, listeyi bilgisayarınıza kaydetmelisiniz.

Winamp İle Kesintisiz Canlı Radyo Dinle
Kesintisiz Canlı Radyo Dinle

Ancak şunu da belirtmek isteriz: TR Radyo dinlemeye başladığınızda, eğer seçiminiz Türkçe pop ise liste yapmaya gerek duymayacaksınız. Çünkü hem unutamadıklarınız; hem de gündemdeki sevilen şarkıları burada bulabileceksiniz. O halde iyi dinlemeler.