Winamp İle Kesintisiz Canlı Radyo Dinle

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

Masa başı bir işte çalışıyor ya da öğrenci iseniz, veya bunların hiç birini yapmıyor, ama araç iyi bir ev hanımı olarak evinizde çalışıyorsanız, kesintisiz canlı radyo dinlemek ya da online radyo dinlemek hakkınız demektir. İşten ya da dersten fırsat bulamayıp, dinlemek istediğiniz radyonun internet sitesine giremeyebilir, kendinize uygun müziği bulamayabilirsiniz. Ama Winamptan radyo dinlemeyi tercih ederseniz, dinlemek istediğiniz radyoyu çalma listesine bir kere ekler, sonrasında sadece başlatırsınız ve ardından işlerinize aralıksız devam edebilirsiniz. Peki Winamptan nasıl radyo dinlenir?

Winamptan Nasıl Radyo Dinlenir?

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için Winamptan radyo dinlemeyi tercih ederseniz, bunu, çok kolay bir kaç yöntemden istediğinizi seçerek yapabilirsiniz.Bunları sizlere maddeler halinde sıralayalım, siz de kafanıza göre seçimnizi yapın:

1) http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls adresine tıklayın. Sonrasında hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan, bilgisayarınızda Winamp yüklü ise online radyo dinlemeye başlayabilirsiniz.

2) Bilgisayarınızda Winamp’ı açın ve Çalma Listesi’ne ulaşarak Ekle butonuna tıklayın. Ardından da URL Ekle’ye tıklayın.Buraya, Winamptan radyo dinleme URL’si olan http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls adresini yapıştırın. Alttaki Aç butonuna tıklamanız halinde TR Radyo’yu dinlemeye başlayabilirsiniz.

3) Bir Metin Belgesi; Not Defteri açın. Ve içerisine şu kodu ekleyin:

NumberOfEntries=1
File1=http://radyo.trradyo.com:9982/
Farklı Kaydet diyerek, TRRadyo.pls şeklinde isimlendirin.
Ardından Winamp’ı açıp, hazırlamış olduğunuz Metin Belgesi’ni tutup Çalma Listesi’nin içerisine atın. Sonrasında Winamptan radyo dinlemeye başlamış olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*