Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi ve online radyo dinlemeyi seven insanlar, uzun zamandan bu yana Winamp radyo dinlemeyi tercih ediyorlar. Aslında Winamp artık çok kullanılan bir program dahi değil. Ama Winamp radyo dinlemeye alışmış kişiler, bunun için farklı bir uygulama ya da program kullanmayı tercih etmiyor. Bu nedenledir ki size, Winamp radyo listesi 2018‘e ait bir kaç URL paylaşmaya çalışıp, söz konusu bu URL’lerin nasıl oluşturulduğuna dair bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız.

Kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyen; ya da online radyo dinlemek isteyen kişiler, bu sırada donma problemleri ile karşılaşmak istemiyor. Hepimiz için geçerli olan bu durumda, radyoyu bir kere başlatalım; sonrasında sürekli kaldığı yerden devam etsin istiyoruz. Ancak buna bazen internetimiz; bazen de dinlemekte olduğumuz radyo yayını müsade etmiyor ve yayın kesilebiliyor. Bu gibi bir durumda, ya kesintisiz canlı radyo dinlerken ses bir anda gidiyor; ya da başa sarıyor ve biz dinlediğimiz şeyleri dinliyor; ama bunun farkında olamıyoruz.

Oysa ki Winamp radyo dinleme yöntemi olarak seçildiğinde, sizi başa döndürmediği gibi, aynı şeyi bir daha dinlemenize de olanak tanımıyor. Çünkü yayını sizin adınıza, gerekli gördüğü zamanlarda yeniliyor. Yani siz online radyo dinlerken işinize ya da dersinize konsantre olabiliyorsunuz ve Winamp radyo sizin için otomatik olarak çalışıyor. Bir nevi, sizin işinizi kendisi yapıyor.

Hangi ücretsiz sohbet sitesine giderseniz gidin, eğer bir radyo kanalı varsa, bu kanalda radyo bilgilerini otomatik olarak döndürürken, Winamp radyo dinleme linkini de veriyor. Bunun haricinde verilen radyo web adresinin dışında da başka bir dinleme yöntemi bulunmuyor. TR Radyo’nun da sohbet sunucusunda bulunan Radyo kanalındaki mesajı şu şekilde:

<TRRadyo> || Yayinimizi Winaptan dinlemek icin ->> http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls
<TRRadyo> || Yayinimizi Webten dinlemek icin ->> http://www.TRRadyo.com

Bunun dışında diğer tüm sohbet sunucularında da Winamp radyo ve web dışında dinleme linki bulunmamaktadır. Winamp radyo listesi 2018’e gelince…

Winamp Radyo Listesi 2018

Winamp Radyo Dinle 1
Winamp Radyo Dinle 2