Windows Media Player Hataları

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 5
    Shares

Windows Media Player hatalarından bazılarını sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşarak, özellikle radyo dinleyemiyorum, radyo dinleyemiyorum eklenti istiyor şeklindeki sorunlarınıza çözüm olmaya çalışacağız. Kesintisiz canlı radyo dinlemek için en sık kullanılan araçlar arasında yer alan Windows Media Player hataları ile zaman zaman hepimizin karşılaşması muhtemeldir. Peki bu hatalar hangileridir? Radyo dinleyemiyorum dediğimiz nedenler nelerdir? Kesintisiz canlı radyo dinlemek için söz konusu hataları nasıl çözüme ulaştırabiliriz?

Windows Media Player Hazır Ama Radyo Dinleyemiyorum

Windows Media Player hataları arasında yer alan ve sık karşılaşılan, Hazır sorunu ile başa çıkabilmek adına ilk olarak ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu noktada yapmanız gerekenler adım adım şu şekildedir:
■ Bilgisayarınızda bulunan Windows Media Player programını açın.
■ Üst taraftan Araçlar’a tıklayın.

■ Seçenekler’e tıklayın.
■ Ağ sekmesine tıklayın.

■ Karşınıza bir pencere açılacak ve burada, “Veri Almak İçin 7000 – 7007 Bağlantı Noktasını Kullan ibaresinin sol tarafındaki onay işaretini kaldırın.
■ Uygula ya da Tamam butonlarından birine tıklayarak, radyo dinleyemiyorum dediğiniz radyoyu yeniden açmayı deneyin.

Kesintisiz canlı radyo dinlemek isterken Windows Media Player hataları arasında yer alan Hazır sorunu ile karşılaşıyorsanız, sorunun kaynağı sadece siz olmayabilirsiniz. Dinlemek istediğiniz radyo ile alakalı da problem yaşıyor olabilirsiniz ki bu problemleri de şu şekilde sıralayabiliriz:
■ Dinlemek istediğiniz radyo kapanmış; ya da yayınlarına ara vermiş olabilir.
■ Dinlemek istediğiniz radyonun yayın yapmakta olduğu adres değişmiş olabilir.
■ Her radyonun yayın yapabileceği bir dinleyici sayısı limiti vardır. Dinlemek istediğiniz radyo hedef dinleyici sayısına ulaşmış olabilir. Böyle bir durumda, kesintisiz canlı radyo dinlemek için, radyo dinleyemiyorum dediğiniz radyoyu zaman zaman dinlemeyi deneyebilirsiniz. Birileri radyoları kapattığında siz dinlemeye başlayabilirsiniz.
■ Aynı radyoyu iki farklı sayfada açmayı deniyor olabilirsiniz. Bazı radyolar kendilerini bir ip adresinden sadece bir yerden dinlemeye izin vermş olabilirler.

Radyo dinleyemiyorum dediğiniz yer eğer iş yeriniz ise ve siz Firewall ya da Proxy kullanarak internete bağlanmaya çalışıyorsanız, 1755 portunun aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu bilgiyi Bilgi İşlem servisinden alabilirsiniz. Eğer iş yerinizde bilgi işlem servisi yoksa da internet kullanımı ile ilgilenen birimler mutlaka vardır; kendilerinden yardım alabilirsiniz. Ev interneti kullanıyorsanız sizin için böyle bir durum söz konusu değildir.

Windows Media Player hataları arasında ses gelmiyor, bağlantı kesiliyor ya da ara belleğe yazılıyor gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Kesintisiz canlı radyo dinlerken bu gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, internet bağlantınızla alakalı bir problem yaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Tarayıcı olarak Google Chrome ya da Opera kullanarak bu sorunları en aza indirgeyebilirsiniz. Ancak dosya indiriyor ya da yüklüyorsanız da kesilmeler yaşarsınız. Radyo dinleyemiyorum, yayın kesiliyor, internet hızım düşük diyorsanız, sorunlarınızı gidermek için internet servis sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*