Almina iLe Nazar Boncuğu Yayında

Almina iLe Nazar Boncuğu vermiş olduğu uzun aranın sonrasında yeniden TR Radyo’da sizlerle. Uzun bir süre, yaşamış olduğu yoğunluk dolayısı ile düzenli olarak yayın alamayacağı için mikrofonundan uzak kalan Almina, bunu sadece çok sevdiği dinleyicileri için yaptı.

Verdiği sözleri yerine getirmeyi  seven ve tutamayacağı sözler vermekten hoşlanmayan Almina, yazmış olduğu yayın saatinde mutlaka mikrofonunun başında olmalıydı. İnsanlar radyolarını onu dinlemek için açtıklarında,olmadığını görmemelilerdi. (Çok önemli bir şey olmadıkça)

Ve aradan geçen yaklaşık 4 ayın sonunda hem dinleyicilerini hem de mikrofonunu çok özleyen Almina, artık yayın için zaman ayırması gerektiğine karar verdi. 20 Aralık 2021 itibari ile yeniden, Almina iLe Nazar Boncuğu’nu TR Radyo’da bulabileceksiniz.

Peki programı dinlemeye başlamadan önce, hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Almina iLe Nazar Boncuğu nasıl bir program? Hadi gelin yayını Almina’nın kendi cümleleriyle tanıyalım:

Almina iLe Nazar Boncuğu Nasıl Bir Program?

Merhaba. Ben DJ’iniz, TR Radyo‘da asla kurtulma şansınızın bulunmadığı ilk isim: Almina 🙂 Nazar Boncuğu isimli programımla, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 20:00 – 22:00 saatleri arasında radyo dinleyicilerimize yoldaş olmak üzere yayında oluyorum.

Akşam dinlenecek radyo programları arasında yer alan Almina iLe Nazar Boncuğu‘nda günün stresini hem ben atıyorum, hem de sizlerin stressiz bir akşama merhaba demesine yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu noktada yayınlarımız hareketli başlıyor ve sonrasında slowa doğru adım adım ilerliyot.

Yaklaşık 4 aydır yayınlara vermiş olduğum aranın sonrasında, TR Radyo yeni yayın dönemi programları arasına Almina iLe Nazar Boncuğu’nu da dahil ettim ve akşam dinlenecek radyo programları arasında yer alarak yeniden sizlerle buluşmanın keyfini yaşamaya başladım.

Ama bu sefer her zamankinden biraz daha farklı geldim. Çünkü yayınlarımda konuklarıma sizleri de dahil etmenin mutluluk ve heyecanını aynı anda yaşayacağım. Bazen belirli bir konumuz olacak ve hakkında konuşacağız. Bazen de sadece sohbet edeceğiz. İsteklerinizi de sesli olarak alacağım.

Hani her zaman söylerim ya: “Yayını sadece ben yapmıyorum, sizlerin katkılarıyla birlikte yapıyoruz ve yayınlar sadece benden dolayı değil; sizlerden dolayı da güzelleşiyor” diye.. İşte yeni yayın dönemimizle birlikte bu cümleleri artık kelimenin tam anlamı ile somutlaştıracağız.

Haftanın belirli günlerinde ise ünlü konuklarımız bizlerle birlikte olacaklar. Tıpkı daha önceki yayınlarımızda olduğu gibi. Onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirip, onları daha yakından tanımaya çalışacağız.

Ayrıca ilginç haberlere yer vereceğim. Ve tüm bunları yaparken olabildiğince az konuşmaya çalışacağım. Çünkü yaptığım yayınlara ara verdiğim sürede TR Radyo dinletyicilerimi gözlemlediğimde,anonstan çok müzik dinlemek istediklerini keşfettim. Dolayısı ile onları da sıkmamaya çalışacağım.

Almina iLe Nazar Boncuğu’nda Neler Var?

Akşam dinlenecek radyo programları arasında yer alan Almina iLe Nazar Boncuğu TR Radyo’da Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 20:00’da başlayacak. Ve ilk şarkım benden tüm dinleyenlerime gidecek. Sonrasında ise bana iyi yayınlar dileklerinde bulunanlara ikinci şarkıyı göndereceğim.

Ardından sıra üçüncü şarkıya geldiğinde, gazetelerin üçüncü sayfası kadar meşhur bir şarkı, tabi ki sadece bana gelecek. 🙂 Yani senelerdir artık klişeleşmiş olan bu adet yine bozulmayacak.:) Ardından, saatler 20:30’u gösterinceye kadar, benim seçtiğim hareketli şarkıları, siz değerli TR Radyo dinleyicilerimize armağan edeceğim.

Saatler 20:30’u gösterdiğinde sizlerden gelen istekleri yerine getirmeye başlıyorum ki Almina iLe Nazar Boncuğu’na, hatta TR Radyo’ya istek göndermek çok kolay. TR Radyo’da görmüş olduğunuz İstek Yap, İstek Gönder, İstek Hattı… linklerinden birine tıklayarak, karşınıza çıkan formu doldurmanız, bana ve diğer yayıncı arkadaşlarıma istek gönderebilmeniz için yeterli.

Ama bir şartımız var: yabancı ve Rep şarkı isteklerinizi üzülerek de olsa yerine getiremiyorum. TR Radyo Türkçe Pop radyo dinlemek isteyenlere yönelik olduğu için, yabancı müzik kültürüm pek yok diyebilirim. Ayrıca Rep şarkıların içerisinde de genellikle küfür geçiyor. Bu nedenle isteklerimize kısıtlama getirmş bulunuyorum.

Almina iLe Nazar Boncuğu’nda isteklerin olmadığı zamanlarda ise birlikteliğimizin ilk 1 saatini hareketli; son 1 saatini de slow müziklerle dolduruyor; kısacası programı hareketli ve slow olmak üzere ikiye bölüyoruz. Ve böylece, olabildiğince keyifli saatler geçiriyoruz.

Kendi adıma her zaman şunu savunuyorum: Almina iLe Nazar Boncuğu’nda herkesten önce ben keyifli vakit geçirmeliyim ki radyo dinleyicilerimiz de, akşam dinlenecek radyo programlarından aynı keyfi alabilsinler.

Ben keyif alıyorum. Almasam neden burada olayım ki zaten değil mi? Silah zoru ile beni burda tutan biri yok 🙂 O halde, tüm TR Radyo dinleyicilerine, keyifli dinlemeler diliyorum 🙂 Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşamları görüşmek üzere. 🙂

2 yorum

  1. merhaba prenses ağbi seni güldürebilirse sevinirim.gız anam kele bacım hemide hayırlı olsun yeniden yayın alıyor olmana sevindim senin adına umarım her şey istediğin gibi olur okiş sevgiyle kal emi…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*