Almina iLe Nazar Boncuğu Yayında

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 17
    Shares

Merhaba. Ben DJ’iniz, TR Radyo‘da asla kurtulma şansınızın bulunmadığı ilk isim: Almina 🙂 Nazar Boncuğu isimli programımla, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 15:00 – 17:00 saatleri arasında radyo dinleyicilerimize yoldaş olmak üzere yayında oluyorum. Gündüz dinlenecek radyo programları arasında yer alan Almina iLe Nazar Boncuğu‘nda günün stresini hem ben atıyorum, hem de sizlerin stressiz bir akşama merhaba demesine yardımcı olmaya çalışıyorum Bu noktada yayınlarımız hareketli başlıyor ve sonrasında slowa doğru adım adım ilerliyot.

Yaklaşık 2 aydır yayınlara vermiş olduğum aranın sonrasında, TR Radyo yeni yayın dönemi programları arasına Almina iLe Nazar Boncuğu’nu da dahil ettim ve gündüz dinlenecek radyo programları arasında yer alarak yeniden sizlerle buluşmanın keyfini yaşamaya başladım. Ama bu sefer her zamankinden biraz daha farklı geldim, çünkü yayınlarımda konuklarımla birlikte sizlere seslenmenin mutluluk ve heyecanını aynı anda yaşayacağım. Bu konuklar arasında bazen ünlü isimler; bazen de sizler yer alacaksınız. Hani her zaman söylerim ya: “Yayını sadece ben yapmıyorum, sizlerin katkılarıyla birlikte yapıyoruz ve yayınlar sadece benden dolayı değil; sizlerden dolayı da güzelleşiyor” diye.. İşte yeni yayın dönemimizle birlikte bu cümleleri artık kelimenin tam anlamı ile somutlaştıracağız. Ancak Pazartesi günlerinin bir ayrıcalığı olacak ve her Pazartesi 90’lar yayınımız, Almina iLe Nazar Boncuğu’na keyif katacak; bizleri de biraz eskilere götürüp, zaman zaman gülümseterek, zaman zaman da hüzünlendirecek.

Gündüz dinlenecek radyo programları arasında yer alan Almina iLe Nazar Boncuğu TR Radyo’da Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 15:00’da başlıyor. Ve ilk şarkım benden önceki yayıncı arkadaşıma gidiyor. Sonrasında ise bana iyi yayınlar dileklerinde bulunanlara ikinci şarkıyı gönderiyorum. Ardından sıra üçüncü şarkıya geldiğinde, gazetelerin üçüncü sayfası kadar meşhur bir şarkı, tabi ki sadece bana geliyor 🙂 Ardından, saatler 15:30’u gösterinceye kadar, benim seçtiğim hareketli şarkılar, siz değerli TR Radyo dinleyicilerimize armağan oluyor. Ama bu arada, bazı arkadaşlarıma da şarkı armağan etme hakkımı saklı tutuyorum 🙂

Saatler 15:30’u gösterdiğinde sizlerden gelen istekleri yerine getirmeye başlıyorum ki Almina iLe Nazar Boncuğu’na, hatta TR Radyo’ya istek göndermek çok kolay. TR Radyo’da görmüş olduğunuz İstek Yap, İstek Gönder, İstek Hattı… linklerinden birine tıklayarak, karşınıza çıkan formu doldurmanız, bana ve diğer yayıncı arkadaşlarıma istek gönderebilmeniz için yeterli. Ama bir şartımız var: yabancı ve Rep şarkı isteklerinizi üzülerek de olsa yerine getiremiyorum. TR Radyo Türkçe Pop radyo dinlemek isteyenlere yönelik olduğu için, yabancı müzik kültürüm pek yok diyebilirim. Ayrıca Rep şarkıların içerisinde de genellikle küfür geçiyor. Bu nedenle isteklerimize kısıtlama getirmş bulunuyorum.

Almina iLe Nazar Boncuğu’nda isteklerin olmadığı zamanlarda ise birlikteliğimizin ilk 1 saatini hareketli; son 1 saatini de slow müziklerle dolduruyor; kısacası programı hareketli ve slow olmak üzere ikiye bölüyoruz. Ve böylece, olabildiğince keyifli saatler geçiriyoruz. Kendi adıma her zaman şunu savunuyorum: Almina iLe Nazar Boncuğu’nda herkesten önce ben keyifli vakit geçirmeliyim ki radyo dinleyicilerimiz de, akşam dinlenecek radyo programlarından aynı keyfi alabilsinler. Ben keyif alıyorum. Almasam neden burada olayım ki zaten değil mi? Silah zoru ile beni burda tutan biri yok 🙂 O halde, tüm TR Radyo dinleyicilerine, keyifli dinlemeler diliyorum 🙂

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*