Canlı Yayında Kim Var?

Dj_Almina iLe Nazar Boncuğu

Merhabalar. Ben Dj_Almina. Sizlere kısaca, iki saat yapmakta olduğum Nazar Boncuğu’nun formatından söz etmek istiyorum.

Birlikteliğimizin ilk yarım saati benim sizler için seçmiş olduğum hareketli şarkılardan oluşuyor. Bu şarkıların
1.’si benden önceki yayıncı arkadaşıma
2.’si bana iyi yayınlar dileklerinde bulunan dinleyicilerime
3.’si ise bana geliyor.
Sonrasında, üç ya da dört şarkı daha çalabilecek kadar zamanım kalıyor. Bu şarkılar bazen gündemin en popüler yorumları; bazen de geçmişin unutulmayanları arasından, benim tarafından seçiliyor.

İlk yarım saati tamamladığımızda, sizlerden gelen isteklere yer vermeye başlıyorum. Yayınlarımız akşam radyo programları arasında yer aldığı için arabesk istekleri bile çalıyorum. Ancak yabancı ve rep isteklerine yer vermediğimi de belirtmek istiyorum. Sebebi belli: rep şarkıların içeriklerinde genelde istenmeyen sözler bulunuyor. Ve ben iyi bir rep dinleyicisi olmadığım için hangi şarkının problemli olduğunu bilme şansına sahip değilim. Yabancı şarkılar için de aynı durum geçerli. Çok iyi bir yabancı dil bilgisine sahip değilim. Dolayısı ile ne dediğini bilmediğim şarkıları Dj_Almina iLe Nazar Boncuğu’nda yayınlama taraftarı değilim.

İsteklere de bir saat boyunca yer vermenin sonrasında, kalan son yarım saati kendi seçmiş olduğum slow şarkılara ayırıyorum. Keyifli radyo programları arasında yer alan Dj_Almina iLe Nazar Boncuğu’nda slow şarkılar çalıp da moda girdiğimde ise herkes canımın sıkkın, moralimin bozuk olduğunu düşünüyor. Slow şarkılar insanı etkiliyor; doğrudur. Ama bu durum tamamen anlık olarak gelişiyor. Ve zaten biraz da öyle olması gerekiyor ki, formatına uyamayacağın yayını neden yapıyorsun demezler mi bana? Hüzünlü bir şarkıyı anons ederken şarkıyla dalga mı geçeyim ben? Bu sorularıma bir anda şöyle cevap verdim kendi kendime: Sen kimseye bakma, bildiğini oku Dj_Almina

Erken yayın aldığımda zamanım iki saatten fazla olursa, Dj_Almina iLe Nazar Boncuğu daha farklı formatlara da ev sahpliği yapabiliyor; ama o programlar genellikle planlı değil de gelişine oluyor. Yani, canlı yayın konukları alabiliyorum. Bununla birlikte, istekleri yerine getirirken bir soru sorup, sorunun cevabını dinleyicilerimden istediğim zamanlar da oluyor. Diyorum ya, yayınlarımız gelişine de yapılabiliyor.

Dj_Almina iLe Nazar Boncuğu’ndan istekte bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:
Radyo dinleme yöntemleri: